Informacje na temat ptasiej grypy

PIW logoPowiatowy Inspektorat Weterynarii w Białymstoku zachęca do zapoznania się z informacjami dotyczącymi ptasiej grypy.

 

 

Czytaj więcej...

Darek Strychalski Zwycięzca

10352881 mini KopiaW sobotę 17 stycznia Darek Strychalski, mieszkaniec naszego miasta, wybrał się w ponad 500-kilometrowy „Bieg dla Asi”. 

We wtorek Darek wraca do Łap. Zróbmy mu niespodziankę: powitajmy go o 16:00 na Placu Niepodległości, krzyknijmy wszyscy razem: Brawo Darek! Jesteś zwycięzcą! Po raz kolejny pokazałeś, że chcieć to móc! Rozsławiłeś nasze miasto! Dziękujemy!

Czytaj więcej...

Oddaj krew - Podaruj kroplę miłości

0489Każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat, będzie mogła w niedzielę, 25 stycznia, oddać krew i zgłosić się do bazy dawców szpiku. Punkt pobierania krwi będzie otwarty w godz. 8.00 -13.30 w budynku Szkoły Katolickiej przy parafii Św. Krzyża w Łapach. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości.

Czytaj więcej...

Stacja Łapy a Powstanie Styczniowe

Z pierwszym dniem Powstania Styczniowego w Łapach wiąże się ciekawe wydarzenie. Oto dwóch maszynistów, nie informując obsługi stacji samowolnie uruchomiło parowoz stojący na terenie warsztatów kolejowych, wyruszając nim następnie w kierunku Warszawy. Kresem podróży była stacja Szepietowo, gdzie zatrzymał ich powstańczy oddział, do którego niezwłocznie się przyłączyli. 

Działo się to 22 stycznia 1863 r. - w dniu ogłoszenia manifestu Tymczasowego Rządu Narodowego, stanowiącego początek zrywu niepodległościowego Polaków.

Czytaj więcej...

Dzień Dziadka

dzien dziadka Wszystkim Dziadkom, w dniu ich święta, składamy serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha, radości z wnucząt i rodzin oraz wszelkiej pomyślności.

Tak jak i naszym Babciom, dziękujemy Wam za poświęcenie, uwagę, dobre słowo i miłość.

Czytaj więcej...