Informacja o wyniku naboru członków Komisji Konkursowej

W wyniku przeprowadzonego naboru członków Komisji Konkursowej opiniującej złożone oferty w otwartym konkursie ofert na wspieranie realizacji zadania publicznego Gminy Łapy z zakresu organizacji opieki sprawowanej w formie klubu dziecięcego na podstawie ustawy z dnia 04.02.2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkoli i szkół podstawowych na rok 2015/2016

histraW marcu przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja na terenie Miasta i Gminy Łapy rozpoczynają zapisy dzieci. Przedstawiamy informację o terminach rekrutacji w poszczególnych placówkach.

Czytaj więcej...

Załatwianie spraw z nowymi dowodami osobistymi

Od 1 marca w nowym dowodzie osobistym nie będzie już informacji o adresie zameldowania. Dzięki integracji rejestrów państwowych, urzędy same w razie potrzeby zweryfikują nasze dane adresowe w rejestrze PESEL. W banku czy u notariusza wystarczy oświadczenie obywatela potwierdzone własnoręcznym podpisem.

Czytaj więcej...

Wizyta ukraińskich samorządowców w Łapach

SAM 4850Przedstawiciele delegacji polskich i ukraińskich samorządów z obwodu wołyńskiego mieli możliwość obejrzenia gotowych terenów inwestycyjnych gminy Łapy. Podczas spotkania w Inkubatorze Przedsiębiorczości poznali proces tworzenia i funkcjonowania Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa w Łapach. Uzyskali także odpowiedzi na temat zasad działania łapskiego Inkubatora. Mówiono m.in. o wsparciu, jakie jest oferowane przedsiębiorcom.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spektakl „Przypadki Antoniego C.”

0002aDzisiaj o godz. 19.00 w sali Domu Kultury w Łapach będzie można obejrzeć spektakl pt. "Przypadki Antoniego C." w reżyserii Adama Karasiewicza. To właśnie za to przedstawienie aktorzy Teatru Mniejsza Kaprys o To na początku lutego otrzymali nagrodę specjalną „Różę Horyniecką” podczas 36. Ogólnopolskiej Biesiady Teatralnej w Horyńcu Zdroju. Festiwal ten jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów teatrów nieinstytucjonalnych w Polsce.

Czytaj więcej...