Pożegnanie Ks. Proboszcza Sławomira Banacha

W dniu 22 lutego gościem Sesji Rady Miejskiej w Łapach był Ks. Proboszcz Sławomir Banach, kończący z dniem 28 lutego posługę w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła. Burmistrz Łap i Radni Rady Miejskiej przekazali wyrazy wdzięczności dla Ks. Sławomira Banacha za pełnienie funkcji Proboszcza w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach. W złożonych podziękowaniach zwrócono szczególną uwagę na wielkie dzieła jakie zostały wykonane w tym niedługim czasie – remont kościoła oraz przygotowanie obchodów Stulecia istnienia Parafii, podkreślając przy tym ogromny wkład Ks. Banacha w ich dokonanie, a także jego otwartość na ludzi i zaangażowanie w życie społeczne. Odczytano również pamiątkowy list, podpisany przez wszystkich Radnych, który został następnie wręczony Księdzu.

IMG 0414

IMG 0429

Zabierając głos, Ks. Banach podkreślił, że z żalem rozstaje się z ziemią łapską, gdzie spędził wiele pięknych chwil i spotkał wartościowych ludzi. Podziękował za słowa uznania i podziękowania, życząc jednocześnie aby w duchu współpracy i zgody pracowano nad dalszym rozwojem miasta i gminy.

Pożegnanie Ks. Proboszcza Sławomira Banacha odbyło się w niedzielę 24 lutego o godz. 11:00, w czasie mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Św. Piotra i Pawła w Łapach. W pożegnaniu uczestniczyli m.in. Burmistrz Łap i Radni Rady Miejskiej w Łapach, członkowie związków, organizacji i stowarzyszeń, harcerze oraz licznie zgromadzeni parafianie i mieszkańcy Miasta i Gminy Łapy.

[Galeria zdjęć]

Ks. Sławomir Banach był proboszczem parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła od 1 lipca 2010 r. Z dniem 28 lutego 2013 r. kończy posługę w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach i od 1 marca 2013 r. obejmuje urząd Proboszcza w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie.